Velikonoční Istria 2022

Na Velikonoce v tuzemsku hlásili zimu a déšť, proto jsme se rozhodli, že se vydáme za teplem na Istrii. Nakonec se nás sešlo 10 z toho 5 z Horalu – Miňo, Brnkys, Zdeněk, Tereza a Hanka, dále naši partu doplnili Iva a Martin, Káma, Slávka a Klárka. Někteří vyrazili ve čtvrtek po práci, jiní až v pátek ráno, ale nakonec jsme se všichni sešli v pátek odpoledne u sektoru Kamena Vrata.

Kamena vrata je oblast poblíž městečka Buzet, jsou zde většinou lehčí, kolmé linky s pěknými chyty, na své si tu ale přijdou i zdatnější jedinci. Brnkys s Terkou vylezli Nocna smjena 6a, Gucci Gucci 5a, Botanicus 5a a Brnkys ještě navíc Circus 6b. Potom jsme museli za naším nejmladším členem zájezdu Klárkou, se kterou byla Slávka na procházce kolem řeky. Večer jsme se přesunuli do města Rovinj a našeho osvědčeného apartmánu.

Další den bylo krásné počasí, a naším cílem byla oblast Limski Kanal sektor Gavranik, bohužel po příjezdu jsme zjistili, že je absolutně narváno, tak jsme se přesunuli do přilehlého sektoru Krugi, odkud je krásný výhled na moře. Všichni jsme si zde parádně zalezli a Brnkys vylezl dokonce jedno 7a (Cicala Dance). V podvečer jsme ještě měli v plánu lezení u moře v Rovinji, ale skončilo to “jen” dlouhou procházkou při západu slunce.

V neděli ráno bylo pěkně větrno, proto jsme tento čas využili pro prohlídku historického centra města. Po prohlídce jsme se vydali objevovat nové oblasti a vyhrál to sektor Dvigrad. Nástup je příjemný po rovné pěšině asi 15 minut. Cesty jsou kratšího a velice specifického charakteru, který prověří šikovnost každého lezce. Velkým plusem je stín stromů v parných dnech.

V pondělí nás již čekala cesta domů. Zastavili jsme se ještě v Črni Kalu a vylezli zde pár linek.

Istria nabízí spoustu možností lezení a doufáme, že jsme zde nebyli naposledy a snad se k nám příště připojí i více členů oddílu. Lezení zde doporučujeme všem.

1 komentář u “Velikonoční Istria 2022

Napsat komentář