Horování

Horovani_2017

25. ročník (pravděpodobně o 10 let více!) Horování proběhl v sobotu 4.11.2017.

Od rána byla v prostorách 3. ZŠ (“Hluchák”) v rámci  Boulder Session připravena lezecká soutěž pro děti. Překvapením byla vysoká účast dětí a skvělá organizace od Honzy Sýkory a Danči! Skvělé! Výsledková listina je zde.

Klasický Boulder Session pro dospěláky na bouldrovce na Hlucháku. Cesty připravil opět Tom Doubravský a prakticky nepotřeboval organizátorskou pomoc. Díky Ševčovi za získání nového sponzora – Davon, s.r.o.

Výstava lezeckých fotografií z Yosemitského El Capitan v předsálí DK od horolezeckého fotografa – Jindra Bednář z Jihlavy.

Hlavní večerní program v dramaturgii Bédi. Ubylo předníšejících a snížil se tlak na zkracování prezentací, což se osvědčilo. Itinerář byl překročen jen o 15 minut, tak zbyl i čas na posezení u piva po skončení posledních obrázků.

Pragram začal Igor Koller, který zavítal do Šumperka znovu po cca 30-ti letech! Promítl své největší lezecké perly včetně “Ryby” a svěřil se, že v 65-ti letech dokáže přelést problémy, se kterými si nevěděl dosud rady!

Hlavní hvězda programu Mára Holeček sice zopakoval základ své loňské přednášky ( ovšem více s nadhledem), aby připojil nové vyvrcholení úspěšném dokončení prvovýstupu dosud nezdolanou JZ stěnu Pákistánské osmitisícovky Gashebrum I. Počin aspiruje na nejhodnotnější světový výkon ve výškovém horolezectví v 2017.

Vítězka BoulderSession Petra Růžičková přivezla film o čistém přelezu několikasetmetrové cestě Ondry Beneše a Toma Sobotky v Jordánsku. Film doplnila obrázky a povídáním z celé expedice. Nebylo vůbec znát, že je to její první veřejná prezentace…

Loňského Horování se bohužel nemohl účastnit Jánko Smola, ale letos to vyšlo! Skvělý prvovýstup v daleké Patagonii na Fitz Roy.

Průvodkyně pořadem opět – Hanka Písková a přestávky doplnila tradičně kapela Beg Bie Country.