Tatry babího léta

Vysoké Tatry 24.9.-28.9.2021

Akce se šťastně trefila do Babího léta, dobré počasí bylo skvělým základem pro příjemné zážitky. Byla svým pojetím určená všem – nejen mladým a zdatným, ale i starším členům, kteří by se již samostatně bez podpory skupiny do takovéhoto podniku pravděpodobně nepustili. Pod vedením hlavního organizátora a znalce místního terénu Jiřího Vogela se zúčastnilo celkem 11 lezců, z toho dva nebyli členy Horalu. Ubytování bylo zajištěno na Skalnaté chatě poblíž stanice lanovky z Tatranské Lomnice a nástupy na lezení se pohybovaly většinou kolem jedné hodiny, což je ve Vysokých Tatrách příznivé.

Prvního dne – v sobotu – byl naším terénem Kežmarský štít, stěna „J“ ze Skalnaté doliny. Většina lezců volila cestu č. 4 „Ľavým vlhbením – Puškáš“ (IV). V cestě byly pevné štandy a občas borhák, ale většinou se šlo po vlastním jištění. Sestup přes Huncovské sedlo do doliny byl pak pro mnohé náročnější než předchozí výstup nahoru.

Druhý den –  v neděli – nás čekaly super výhledy z  Lomnického štítu (2 633 m.n.m.). Obtížnost se pohybovala mezi stupněm III a IV, vystupovali jsme opět po pevných štandech, maximálně na 5 délek. Následoval sestup feratou po řetězech.

Třetího dne – v pondělí – se ti zdatnější vydali na Huncovský štít cestou „Hutlák-Gally“ (IV+), nástup zabral asi 45 minut a vlastní cesta byla na 10 délek. Někteří již zvolili turistiku a v úterý následoval sestup k autům a odjezd.

Akce probíhala v přátelské a uvolněné atmosféře, spokojení byli všichni – mladí i ti dříve narození. Věříme, že další úspěšné akce takovéhoto typu se podaří zorganizovat i v budoucnu. Dík za skvělé zážitky patří samozřejmě všem, ale především JIRKOVI V.

text Danča, foto Jirka Kessler

Příspěvek byl publikován v rubrice Upozornění a jeho autorem je Béďa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář