Rekonstrukce Městských skal

Oprava altánuZačátkem května jsme si s kamarádem byli zalézt na Městských skalách. K našemu údivu jsme ráno potkali trojici kluků, která nahoru nosila desky. Moc jsme se toho od nich nedozvěděli, jelikož to pro ně byla jen brigáda, nicméně podařilo se mi později sehnat pár informací o probíhající rekonstrukci altánu přímo od Podniků města Šumperka.

“Altán na Městských skalách je v majetku Města Šumperka v lesním porostu 4 B15. V loňském roce Město Šumperk předalo tuto zdevastovanou stavbu do majetku PMŠ, a.s. Vzhledem k tomu, že stavba byla z pohledu dalšího užívání návštěvníkům nebezpečná, bylo rozhodnuto, že se provede její celková rekonstrukce.

V loňském roce byly provedeny nejnutnější drobné opravy (schody, ukotvení ocelového žebříku, zábradlí-řetězy). Opravu prováděli Značkaři. V letošním roce (do konce května) bude rekonstrukce (obnovení betonové podlahy, výměna dřevěného pláště, výměna bednění, výměna krytiny a její oplechování, nátěr dřevěné konstrukce) dokončena.

Z cenových nabídek na provedení výše uvedeného vyšla nejlépe nabídnutá cena firmy Stapis Sporek, s.r.o.

Ing. Bořivoj Hojgr, odborný lesní hospodář pro Lesy města Šumperka.”

Příspěvek byl publikován v rubrice Turistika a jeho autorem je Matěj. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář